Kis lakás, nagy stílus – kihagyhatatlan tippek a stílusos otthonért.

Ezek a tippek nélkülözhetetlenek számodra, ha abban a helyzetben vagy, hogy kis lakás ötleteket keresel otthon teremtés céljából. Már önmagában is nagy kihívás egy lakás berendezése. Mit hova tegyél, mi illik mihez és még csak az elején vagy, de a fonalat már elvesztetted. Kitalálni milyen bútorokat szeretnél, melyik színen lesz a hangsúly a lakásban, milyen hangulatot szeretnél? Ezek mind döntő jellegű kérdésed, mert hát az otthonodat tervezed. Szóval nézzük is meg együtt milyen tippek segítenek neked a döntésben.

kis lakás ötletek

Hogyan tegyük a kis lakás hangulatát stílusos otthonná?

Mindannyiunkat örömmel tölt el egy új lakás gondolata, de valljuk be őszintén ez csak ideig-óráig tart. Gondolatban már megterveztük az összes szobát, mindent is lementettünk már, mert olyan jól mutatna a lakásban. Aztán elérkezett a berendezkedés pillanata, amikor arcon csap minket a valóság. Vagy kompromisszumot kötünk és elengedjük a lementett inspirációinkat vagy nagyon drága lesz, de ez lesz álmaink lakása.

Kicsi a konyha, de te konyhaszigetet akarsz? – Igen, minden nő konyhaszigetet akar, de a megvalósítása egy kicsi lakásban nagyon nehéz. Éjszakákon át agyalsz, hogyan lesz ebből szép konyha, tervezel, bele akarsz férni a költségvetésbe, majd végül elengeded az egészet és sodródsz az árral, mert már nincs energiát ezen rágódni.

Egy új otthon berendezése nagyon stresszes időszak a család minden tagjának. Már maga a költözködés is egy fizikailag és lelkileg is megterhelő dolog. Már hetekkel a költözködés előtt dobozokból élsz és már azt sem tudod mit hova tettél? Valószínűleg el is veszik egy két dolog, mert inkább eldobtad, minthogy újra kinyiss egy újabb dobozt. Mit tehetsz, hogy gördülékenyebb és kevésbé nyugtalanabb legyen ez az időszak?

1. Lépjünk egyet hátra és gondolkodjunk előre

Ha már benne vagy egy stresszes helyzetben nehéz higgadtnak maradni. Úgy érzed mintha sürgősen meg kellene oldanod mindent. De ilyenkor a legjobb döntés ha lenyugszol. Már a költözés előtt legalább 2 héttel pakold el azokat a dolgokat, amiket tudod, hogy biztosan nem használsz.

Én a nyaralások előtt egy héttel például már mindent egy helyre pakolok, hogy biztosra tudjam semmit nem felejtek itthon. Tedd te is ugyanezt csak fordítva. Figyeld meg, mik azok a dolgok, amiket szinte már biztosan nem használsz ( nyáron téli ruha) és azokat már dobozold is el. Tudom, frusztráló a halomban álló dobozok látványa, de még mindig jobb mint utolsó pillanatban kapkodni.

Minden nap pakolj legalább fél órát! Nagyon megterhelő, ha az utolsó pillanatra hagyod a pakolást. Egy nap alatt teljesen biztosan nem fogsz végezni és csak az éjszakádat áldozod be. Holott, már napokkal ezelőtt megcsinálhattad volna. Ha minden nap szánsz rá legalább fél órát, azzal rengeteg időt spórolsz meg. Nem mellesleg lesz időd nosztalgiázni és visszagondolni milyen szép emlékeket őrzött a jelenlegi lakás.

2. Rendszerezés, szelektálás

Évente kétszer, de legalább egyszer szükségünk lenne egy nagy szelektálásra. Valljuk be, ezt nagyon ritkán tesszük meg és nagyon nehezen szabadulunk meg a régi tárgyaktól. Valószínűleg te is úgy vagy ezzel, hogy majd jó lesz még ez valamire, nem dobom ki. Na most muszáj lesz.

Ne érts félre, nem azt mondom, hogy dobj ki mindent, de amiben száz százalékig biztos vagy, hogy már nem fogod használni, adományozd el. Lehet, hogy valaki pont egy olyan dologra vágyott, ami neked már haszontalan. Ez a szelektálás még mindig jobb döntés, mint egy tucat fölösleges holmit cipelni az új lakásba. Nem akarsz plusz munkát magadnak, hidd el, lesz épp elég dolgod anélkül is.

Tehát ebbe a szelektálásba beletartoznak a ruhák, régi edények, tányérok, smink cuccok, olyan elektronikai dolgok, amiket ajándékba kaptál, de soha nem fogod őket használni. Szezonális ruhákat máris dobozoljuk, vagy adományozzuk, azokat a ruhadarabokat amiket jelenleg is viselünk olyan helyre tesszük, ami könnyen elérhető. Mikor már a költözési fázisban vagyunk (egy héttel a költözés előtt) érdemes előre tervezni a heti ruhatárunkat a többi darabot pedig bedobozolni.

EHHEZ KAPCSOLÓDÓ BEJEGYZÉS : Heti ruha tervező – 10 alapdarab, ami minden alkalomhoz illik

3. Ne csak a szoba kinézetén gondolkodj, hanem a lakás hangulatán

Ha otthonban gondolkodunk nem tehetjük meg, hogy csak az adott szobára vagy helyre összpontosítunk. Nem lesz egységes a lakás hangulata, ami szerintem elég frusztráló lehet, ha megpihenni szeretnél egy hosszú nap után. Ha a meleg otthon hangulata a cél nem gondolkodunk szürke konyhában és arany fürdőszobában. Ezek csak példák, remélem érted mire akarok kilyukadni.

A cél, hogy eldöntsük milyen hangulatot szeretnénk elérni és milyen stílus áll közel hozzánk. Ebben fogok most segíteni neked egy kvízzel, amiben kiderül az ízlésed alapján melyik stílus áll közel hozzád. Fontos azonban tudnod, hogy ez csak saját tapasztalat és csak egy kis irány mutatás, nem hivatalos lakberendezési tanács. Ha tanácstalan vagy és a költségvetésed is engedi kérd ki egy szakember tanácsát.

Melyik otthon hangulata áll hozzád a legközelebb?

Melyik szó írja le legjobban a hangulatot, amit otthon szeretnél érezni?

Milyen színvilág áll hozzád a legközelebb?

Melyik tevékenység gondolata tölt el jó érzésekkel?

Milyen bútorokat választanál?

Mi az, amit semmiképp nem szeretnél az otthonodban?


Most, hogy már tudod milyen stílus illik hozzád és milyen hangulatú otthon a te kedvenced nézzük meg együtt milyen praktikus megoldásokat használhatsz egy kis lakás ékszerdobozzá való alakításához.

Praktikus megoldások, hogy a kis lakás is valódi ékszerdoboz legyen

És igazán a kis lakásokat tudod valódi ékszerdobozzá alakítani, mert minden szegletét tudod úgy hasznosítani, hogy az igazán praktikus legyen. Hiába kicsi egy tér, ha úgy van berendezve, hogy az ízléses és olyan érzésed van, mint egy jól megtervezett sok szobás lakásban. Nézzük meg mikkel teheted esztétikusabbá a kis lakásodat.

1. Rejtsünk el, amit csak tudunk

Én annak a híve vagyok, hogy akkor van rend ha mindennek meg van a maga helye. A rendszerezés és a rend rakás akkor egyszerű feladat (és időt is tudsz vele spórolni), ha mindig minden oda kerül vissza, ahol annak a helye van. Teljesen jól adaptálható ez kis lakásokba is, mivel minél kisebb hely áll rendelkezésünkre annál jobban szeretnénk minden kis zugát kihasználni.

Jó megoldás lehet a beépített bútor, bár minden azon múlik, hogy mennyit szeretnél költeni a lakásod berendezésére. Értelemszerűen, ha hosszú távra tervezel, akkor szóba jöhetnek az időtálló szekrények. Egy jó asztalos ilyenkor aranyat ér, aki meg tudja valósítani minden elképzelésedet. Ezen a pontos csak a képzelet és a pénztárca szab határt.

TIPP: Ha beépített bútorokkal rendezed be a lakást, fontos, hogy praktikusan gondolkodj. Mi és hogyan áll kézre neked. Ezeket a bútorokat nem fogod egy-két éven belül lecserélni, jó esetben.

Hálószoba bútor esetében a fiókos elemeket vagy az akasztós elemeket részesíted előnyben? Konyha bútor tervezéskor gondolj arra, milyen jól jöhet egy rejtett fiók az evőeszközöknek és éles tárgyaknak. Páraelszívó elrejtése és egy kis fűszeres szekrény kialakítása. A lényeg, hogy mindent gondolj át alaposan, mert ez nem maraton, nem a leggyorsabb döntés a nyerő.

2. Olcsó és praktikus megoldások

Teljesen érthető, ha nem akarsz vagyonokat költeni a berendezésre ezért most megnézünk pár olcsóbb megoldást.

Ágy alatti tárolók. – Megoldhatod műanyag dobozokkal és elrejtheted az aktuálisan nem használandó ruhadarabokat, cipőket, karácsonyi díszeket igazából bármit ami elfér.

Figyeljünk a színekre. – A túl sok erős szín és minta összehúzza a teret. Fókuszáljunk a világos színekre. Én személy szerint nem szeretem a minden fal legyen fehér megoldást, nekem túl rideg. Az én szívemhez a bézs és árnyalatai állnak közel. Ezzel letisztult hatást érünk el és kedvünk szerint tudjuk úgy dekorálni a szobát, hogy nem kell radikális változásokat végrehajtani.

Egy jó tükör. – Egy jó és jól elhelyezett tükör világossá teszi a szobát és optikailag nyújtja a teret. Ha lehet válasszunk egy nagyobb méretű tükröt, mert ez sokkal ízlésesebb mint kis és sok darabból álló tükör.

Egységes tárolók. – Akár a konyhába, akár a fürdőszobába az egységes tárolók esztétikus hatást keltenek. Fürdőszobába kis tároló a vattapamacsnak, kerámia szappan adagoló, igazából bármi ami a stílusodhoz közel áll, de arra figyeljünk, hogy tényleg egységes legyen az összkép.

Ami a legfontosabb, hogy igazán otthon érezd magad a kis lakásodban és ne szomorítson el az sem, ha nem minden a tervek szerint alakul. Bízz a folyamatban és abban, hogy a stílusos kis lakás nem kell, hogy azonnal tökéletes legyen. A lakást mi alakítjuk otthonná és azoktól lesz otthon, akik benne élnek.

Remélem hasznosnak találtad ezt a bejegyzést és kérlek oszd meg az ismerőseiddel hátha nekik is tudok mutatni pár érdekes gondolatot.

Szívesen fogadom észrevételeidet és visszajelzésedet akár komment formájában is.

Jogi nyilatkozat : Az oldalon megjelenő tartalmak, köztük a lakberendezési javaslatok és a „Milyen hangulatú otthon illik hozzád?” című kvíz kizárólag tájékoztató és szórakoztató jellegűek. A blog szerzője nem rendelkezik lakberendezői vagy belsőépítészeti képesítéssel, a megosztott ötletek személyes tapasztalatokon, inspiráción és szubjektív véleményeken alapulnak.A kvíz eredményei nem minősülnek hivatalos szakvéleménynek vagy tanácsadásnak, és nem garantálnak semmiféle konkrét eredményt. Mindenki saját belátása szerint alkalmazza az itt olvasott információkat.Kérlek, ha komolyabb lakberendezési döntés előtt állsz, fordulj szakképzett lakberendezőhöz vagy enteriőr tervezőhöz.

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Scroll to Top